یک شورشی در کاخ سفید و طرح یک سوال؟

دسته بندی : <-ArchiveEntryCategory->,
یک شورشی در کاخ سفید و طرح یک سوال ؟

هفته
نامه اکونومیست چاپ لندن ، با درج عکسی روی صفحه اول و نوشته جالب توجه  روی آن - حضور یک شورشی در کاخ سفید - در حالیکه یک کوکتل
مولوتوف روشن آماده پرتاب را در دستان ترامپ نشان میداد،مطلبی را در این باره به چاپ رسانده است .

طرح این موضوع به نظرم این سوال را آورد که پدیده ای به نام ترامپ آیا آنقدر آب جهان را گل آلود میکند که از آن طرف مسعود رجوی شرایط را برای ظهور مناسب ببیند ؟ مقاله حاضر به آین سوال پاسخ می دهد .

مریم
رجوی برای کنترل اوضاع سازمان مجاهدین پس از اخراج شرمگینانه از عراق تلاش داشته  و دارد که با مطرح کردن - دوران جدید- در تاریخچه این سازمان ، اعضای سازمان را امیدوار به شرایط احتمالی آینده نگاه دارد و این خیال را به اعضا و هواداران تلقین کند که اوضاع بهتر از این خواهد شد که الان گرفتار آن هستند.

چون بیست و هفت ۲۷ سال گذشته یعنی دقیقا پس از شکست ماجراجویی که در سال ۱۳۶۸  نام فروغ جاویدان به آن دادند سازمان مجاهدین به رهبری آن زمان مسعود رجوی همین تاکتیک - دویدن پشت سرحوادث- را اتخاذ کرده و از هر ابتکار عمل سیاسی و نظامی عاجز بوده است.

حال سوال این است که چگونه میتواند این شرایط برای آنان تغییر کند ؟ تغییری که منجر به تحول و دگرگونی درشرایط بسیار بد و غیر قابل تصور برای سازمان مجاهدین بیانجامد؟

قطعا در شرایط حاضر مریم رجوی با سرمایه گذاری روی لابی های طرفدار این سازمان که به تعداد کم ولی تاثیر گذار اطراف ترامپ را گرفته اند ، بطور جدی دل خوش کرده است که شاید این بار بتواند از طریق لابی مورد نظر بر روی این نظریه که - جنگ جدیدی - را علیه ایران باید راه اندازی شود ، تاثیر گذار باشد و آنرا  تقویت کند .

آنچه به نظر من میرسد اینکه ترامپ عمیقا قبل از اینکه یک -عنصر سیاسی- باشد ، او یک سرمایه گذار و یک کاسب است و به غریزه دریافته است که کجا بایست سرمایه گذاری کند و این را میتوان در هوش مالی او و نه در هوشیاری سیاسی او جستجو کرد .

بنابراین به فاصله کوتاه حتی چند روز میتواند موضع گیری های متضاد و مخالف هم اتخاذ کند .چرا؟ چون منافع !! در لحظه او را هدایت میکند و نه دیدگاه استراتژیک . او نان را نرخ روز میخورد نه نرخ بورس!؟.

به همان خاطر است که سر تصمیم گیری برای مهاجران ۷ کشور که نام ایران هم داخل آن گنجانده شد به فاصله کمتر از یک هفته _ به تصمیم فکر نشده- از طرف دو وزیر خارجه قدرتمند قبلی آمریکا یعنی آلبرایت و کاندورا رایس ملقب شد و در ۲ گام پی درپی بخاطر فشار افکار عمومی و مخالفت وکلای حقوقی ۲ دو اصلاحیه خوردو سپس توسط قاضی فدرال شهر سیاتل و دادگاه عالی آمریکا متوقف گردید.

اول اینکه : این فرمان  افراد دارای گرین کارت را شامل نمی شود و
دوم اینکه : کسانی که دارای تابعیت دوگانه هستند بویژه در کشورهای اروپایی نیز  از این تصمیم مستثنی شدند. و به این ترتیب از عمل کرده خود به نوعی پشیمان کرد.

شخصیت ترامپ از طرف کارشناسانی که وی را پیوسته زیر نظر دارند ، شخصیتی غیر قابل ارزیابی و پیچیده شناخته شده است و حال برگردیم به سوال اصلی و اینکه آیا سرمایه گذاری مجاهدین بر روی شخصیتی گرفتار که اصلا سیاسی نیست بلکه کاسبکار سیاسی است و هر لحظه میتواند مواضع منتاقض بگیرد و اصلا مشکلی هم در این رابطه ندارد، درست به هدف اصابت میکند ؟

- باتوجه شرایط بسیار نابسامان خاورمیانه ،
 - حضور گروههای گسترده و متفرق تروریستی و حمایت دول عرب از آنان ،
 - سر در گمی آمریکا و اروپا در این منطقه از جهان ،
- قدرت گیری دوباره روسیه در پناه دیپلماسی اکتیو و هوشمندانه پوتین ،
- عقب ماندگی کشورهای عربی از قدرت نوظهور ایران در منطقه،
- و دهها دلیل ریز و درشت دیگر ،

تنها زمانی رجوی شانس دوباره زنده شدن - سیاسی- دارند که حکومت فعلی در تهران در تمامی زمینه های سیاسی - منطقه ای- نظامی - قدرت موشکی- کنترل اجتماعی - و تسلط مذهبی شکست خورده و مجاهدین در یک فرض محال با حمایت آمریکا و غرب در یک قدمی تهران باشند .

 آن موقع اگر مسعود رجوی حضورش را علنی کند ، آری شاید دوباره جسد سیاسی او پس از نبش قبر، زنده شده و حیاتی دوباره داشته باشد .بنابراین با حضور پدیده  عجیب و غریب به نام ترامپ ، نیز نمیتوان به تحرک دوباره مریم رجوی و هم دستانش امید بست .

آلان زمانی فرا رسیده است که مریم رجوی ماکزیمم در جمع ۲۰ نفره در پارلمان اروپا ، امید ها و آرزوهایش را یکی یکی بشمرد و یا اینکه سالی یکبار با خرج میلیون ها یورو میتینگ سالیانه در پاریس و با دعوت ورشکستگان باز نشسته خود را کمی آرامش بخشد و از آن فیلم گرفته و هفته ای یکبار آنرا برای خودش پخش کند تا شاید کمی اعصاب اش آرام شود . آن هم باید مواظب باشد گاف های بزرگی چون گاف افشای مرگ رجوی بر سرش آوار نشود .

روزگار و جهان ما اینگونه شده است درسی را که به شیرینی از آموزگار خرد نیاموزی ، به تلخی روزگار به تو می آموزد .


برچسب‌ها :
نویسنده: میلاد آریایی | نسخه قابل چاپ | 1395/11/15 - 11:22 | 1 2 3 4 5 | اشتراک گذاری :

احضار روح مسعود رجوی ,
بدلیل سفر وزیر خارجه آلبانی

بعد از حضور کم سر وصدای وزیر امور خارجه آلبانی در تهران - آنهم کمتر از ۶ ماه که تازه از حضور مجاهدین در آلبانی نگذشته بود و هنوز عرق مجاهدین از جابجایی کانون نبرد! پوشالی آنان  از عراق به سمت -پیک نیک آلبانی - خشک نگردیده بود که ناگهان با پخش خبر شوک آوری برق از سه فاز مجاهدین و بویژه مریم رجوی پراند و ناگاه همه اعضا و جوارح  مریم رجوی یک دفعه قلنج کرد و ناجوانمردانه چون خنجری این خبر بر پشت او نشست و مات و مبهوت خشک اش کرد.

الان وقت آن بود که به هر شکل ممکن روح مسعود رجوی احضار شود لذا با همکاری محمد علی جابر زاده همان فردی که تنظیم کننده تمامی پیام ها و نامه های مسعود رجوی طی سی سال گذشته بوده و کار شماره یک وی طی سالیان متمادی در تشکیلات شمرده میشد و تنها مسعود رجوی پس از تصحیحاتی که عمدتا سیاسی بود آنها را برای سخنرانی هایش را بکار میگرفت، وارد صحنه شد.

با ماموریت دادن به جابر زاده برای تهیه پیام برادر ، بلافاصله جابر زاده خیانت پیشه و دستمال بدست رهبری ، به امر بانوی ترور دست بکار شد تا بر اساس خواست مریم رجوی با تجربیات گذشته و فرهنگ بکار گرفته شده در این پیام ها به هر ترتیبی شده روح مسعود رجوی را احضار کند و با سر هم بندی کردن پیامی جدید سراسیمه به کمک بانوی ترور ایران بشتابد

خنجر دردناک این خبر آنچنان مریم رجوی و همدستان را به هم ریخته بود که بلافاصله با تشکیل جلسه فوری با تکاپویی که معمولا در این چنین شرایطی بسیار عادی است به فکر چاره بوده و نهایتا چاره را تنها در خیال بافی های چاره ساز رهبری البته فقط با پیام و نه کلام یا فیلم و غیره از رهبر مفقود الاثر یافتند

بی سوادان سیاسی عصر حاضر با جعل پیغام و خبر سعی در به کنترل درآوردن اوضاع تشکیلات در آلبانی را دارند و جالب تر آنکه یک خط در میان تکرار میکنند که این سفر و موافقت نامه سیاسی نیست ،بلکه اقتصادی است.

ترجمه فارسی این حرف که توافق - سیاسی - نیست نمایانگر ترسی است که مجاهدین دارند و اینطور به اعضای خود وانمود میکنند که به ما و تشکیلات ما در آلبانی کاری ندارند ، خیال تان راحت باشد و در تاریکی فریاد میزنند . ترس و لرز رهبران مجاهدین از این جهت که توافق -سیاسی- نیست دقیقا بخاطر ترس و وحشت پدید آمده است  و آب در لانه مورچگان افتاده است .

و دقیقا از همین جهت است که چاره را در پیام برادر، که البته توسط محمد علی جابر زاده ، چاکر دربار رجوی به نگارش در آمده یافته اند. هر زمان صدای مسعود رجوی پخش و یا فیلم جدیدی از وی پخش گردید آن موقع میتوان انتظار داشت که وی نمرده است وگرنه اثبات این موضوع بسیار ساده و برای مجاهدین کم هزینه است .اما چرا نمی کنند چون این قصه سر دراز دارد.

کسی که برای جابجایی از عراق  به عنوان وطن اصلی مسعود رجوی و پایگاه ایدئولوژیک و تاریخی آنان به آلبانی و تیرانا پیام نداد ،چرا باید سر سفر وزیر خارجه یک کشور دست چندم ،پیامی بدهد؟

البته همگان میدانند که  نگرانی آنان به حق است وچندی نمیگذرد که دقیقا معلوم میشود توافق نامه تهران با آلبانی عمیقا سیاسی است و نه اقتصادی ،بنابراین دروغی را سر هم کنید که زود لو نرود و حداقل افراد خودتان را راضی نگاه دارد .

فراموش نکنید شما زمان زیادی برای ادامه دروغ ها و تزویر هایتان ندارید و تحولات سریع تر از آنچه شما فکر میکنید در جریان است .

برچسب‌ها :
نویسنده: میلاد آریایی | نسخه قابل چاپ | 1395/11/12 - 14:34 | 1 2 3 4 5 | اشتراک گذاری :

آخرین مطالب

محبوب ترین مطالب

درباره ما

آمار وبلاگ

کد های کاربر