بمناسبت اهدای جایزه صلح نوبل ۲۰۱۶
 و پایان بیش از نیم قرن خشونت در کلمبیا


پنجاه و دو سال
  خشونت
و مبارزه مسلحانه شورشیان « فارک» در کلمبیا  این کشور آمریکای لاتین ، صدها هزار قربانی و میلیون ها آواره سیاسی  و همچنین میلیاردها دلار خسارت و ویرانی نهایتا به نتیجه ای نرسید.
.
اهدای جایزه صلح نوبل ۲۰۱۶ به رییس جمهور کلمبیا « خوان مانویل سانتوس» در هفتم  اکتبر ۲۰۱۶ به خاطرشجاعت سیاسی و به پاس تلاش ها  و اقدام برای پایان خشونتی که بیش از پنجاه سال در سرزمین کلمبیا جریان داشت ، حاوی پیام های بسیار روشن و امید بخش برای دنیای ماست .

دنیایی که امروز سراسر از خون و خشونت روزگار غریبی را طی میکند و دریغا که مرکز این خشونت همانا ، خاور میانه و در کانون نبرد !!  آن کسانی قرار دارند که خودشان را پیرو مکاتب رهایی بخش و آزادی ستان جا میزنند و در همان حال بوی خون را در همه جا تبلیغ میکنند .

همین چند  روز پیش یکی از اصلی ترین کانون های این نبرد در شهر تاریخی و همچنین بازمانده از دنیای مسیحیت جنگی برآمده از خواست قدرت طلبان در شهر« حلب» سوریه  به پایان رسید . شهری ویرانه و پر از حادثه و جنون و کودکانی که در سال های اولیه زندگانی شان مرگ و نیستی وصدای بمب و گلوله را همزمان تجربه میکنند .

براستی که خبرهایی از این دست که پایان جنگ ، خونریزی، کینه ، دشمنی را نوید میدهند و همزمان رایحه صلح ، دوستی ، همزیستی و پذیرش افکار رنگارنگ و متفاوت و قبول حضور و وجود عنصر مخالف اندیشه من ، چقدر حس خوبی را به انسان منتقل میکند .

دنیایی که شایسته زندگی است ، دنیایی پر از مهر و مهربانی ، دنیای پر از عاطفه ها و خصوصیات و اخلاقیات انسانی ، این همان سرشتی بود که برای انسان نوشته بود .

پس هر کجا که ابرهای شوم و تاریک جنگ به حرکت درآورده شوند ، هر کجایی که صحبت از سلاح و خشونت به میان آید ، در هرکجایی که برای به سیطره درآوردن انسانها صدایی را خاموش کنند، قطعا آن پیام از خدای نام آوری  نیست ، که همه جهان را برای انسان اش خلق کرد و او را از ازل برای زیبایی و دیدن زیبایی ها به این جهان آورد.

.شگفتی در این است در چنین دنیای پر نیرنگی هنوز هم هستند آدمهایی که جز به برافروختن شعله ها و هیزم های جنگ و نیستی نمی اندیشند و در همین کنار گوش خودمان ، مجاهدینی که خود از خلق میدانند ولی از آن گریزانند جزو همین دسته خشونت طلبان  روزگاری را به مرگی بی سرانجام طی طریق میکنند .

آنان حاضرند سر به هر قدومی بسایند تا شاید در جهانی که در گذر است ، لقمه نانی به شرافت نخورند.
به گذشته خود نگاهی نیندازند تا شاید سیاهی را نبینند و زشتی ها را نشمارند.

 اما دنیای ما دنیای واقعیت هاست ، هر اشتباه کوچک یا بزرگ ، هر خیانت جبران ناپذیر سر از سرنوشت های رقت انگیز چون مجاهدین در می آورد . آنچه که امروز نشان از یک شکست تمام عیار سیاسی، نظامی و تاریخی در مورد آنان میدهد ، تاکیدی است بر همین حقیقت .

آدم ها می آیند و میروند و خاطره ها و تاریخ باز مانده از همین آدم ها باقی میماند ، آنچه که امروز جهان را بر آن داشت تا جایزه صلح نوبل خودش را به مردی تقدیم کند از خشونت گریزان بود ، در آینده هم همین گونه عمل خواهد کرد و زمان تنها به نیکی ها پاسخ مثبت خواهد داد ، آنچنان که اگر کمی منصفانه به گذشته تاریخ خود بنگریم همین پیام را دریافت خواهیم کرد .

باشد که از تجربیات گذشتگان بیاموزیم و خود تجربه ای تلخ برای دیگران نگردیم .

برچسب‌ها :
نویسنده: میلاد آریایی | نسخه قابل چاپ | 1395/9/24 - 13:20 | 1 2 3 4 5 | اشتراک گذاری :
خانه نشینی بالاترین مسئولین ترور و خشونت در ایران

سال ۲۰۱۶ میلادی نیز رو به اتمام است و مسیر حوادث ایران با کشاکش های بسیار و طراحی و برنامه ریزی کشورهای قدرت طلب مسیر سربالایی خود را همچنان طی میکند

آمریکا به نوعی شکست خودش را در برابر دیپلماسی گفتگو و نه جنگ ایران ، تاب نیاورد و با تمدید- قانون د.اماتو -به مدت ۱۰ سال دیگر تحریم های خود در برابر ایران را تا پایان سال ۲۰۲۶ ادامه خواهد داد .

این قطعا یک دهن کجی بزرگ در برابر توافق بین اللملی برجام است  چرا که قدرتمندان فعلی آمریکا  توافق بین اللملی برجام را یک پیروزی برای ایران و یک شکست تاریخی برای آمریکا تلقی میکنند.

ولی ما ایرانیان آنرا نه تنها یک پیروزی برای ایران بلکه یک پیروزی برای کل مردم صلح طلب در سراسر دنیا تلقی میکنیم و به همین دلیل از آن خشنودیم و به طراحان و اجرا کنندگان بویژه کشورهای اروپایی طرف حساب آن تبریک میگوییم .

ایران در برابر این موضوع قطعا واکنش مقتضی را نشان خواهد داد ، اما برای مجاهدین خانه نشین که دوران بازنشستگی خود را همراه با شکستن تخمه آفتابگردان و تماشای بازی فوتبال در برابر تلویزیون میگذرانند و در همان حال شعار سرنگونی و تهاجم خنده دار سیاسی!  میدهند ، خبر خیلی خوب و مبارکی محسوب میشود .

یادمان باشد مجاهدین رجوی و ملکه ترور مریم رجوی تنها به تلاطم شرایط و غلیان روابط سیاسی بین آمریکا و ایران چشم دوخته و برای بقا و دوام خود روی آن سرمایه گذاری میکنند.

در این رابطه اروپا و بویژه فرانسه نگرانی های خود را در برابر پاره کردن برجام که از طرف دونالد ترامپ برای اولین بار اعلام شد ، اعلام کرده و بین آمریکا و ایران فعلا پشت ایران موضع گرفته اند
در همین رابطه فعلا قصد بررسی چند و چون حوادث پس از انتخاب ترامپ به عنوان برنده رای الکترال و نه برنده افکار عمومی آمریکا را ندارم. ولی اما قند آب کردن در دل مجاهدین خانه نشین را از همین جا نیز قابل رویت میدانم.

بر همین اساس خواستم به آنان یادآوری کنم رفتارهای سیاسی و همچنین رویکردهای مسئولین آمریکایی در گذشت زمان نشان داده اند که هرگز معتقد به هیچ پرنسیپ سیاسی و حتی انسانی نیستند بنابراین اگر امروز حرفی زدند اصلا دلیلی ندارد همین حرف را فردا هم تکرار کنند.

کما اینکه از زمانی که مجاهدین را از لیست تروریستی خود درآورده و مجاهدین آنرا برداشتن بزرگترین راه بند سیاسی خود تلقی کردند تاکنون نتوانستند مجاهدین هیچ غلطی در صحنه سیاسی ایران بکنند که هیچ ، بلکه همین آمریکا با تر دستی و زرنگی ، چهار دست و پای آنها را هم گرفته و یک راست از کل عراق به بیرون پرتاب کردند.

اگر بپذیریم که حضور مجاهدین در لیست تروریستی آمریکا بزرگترین - راه بند سیاسی -  آنان بوده ، قطعا حضور در آلبانی در پنجهزار کیلومتری خاک ایران برای کل این جریان  - دفن سیاسی - محسوب میشود.

 و کجاست مسعود رجوی که آنچه که خود کاشته است به دیده  منت و شرمگین از تاریخ ایران زمین آنرا  بنگرد ؟

لازم به ذکر است شادی های کودکانه رهبری خانه نشین مجاهدین بویژه مریم رجوی قابل درک است ولی باز هم تاکید و تکرار کنیم آنچنان که یک دهه قبل اشاره کردیم همه این حوادث میگذرد ولی شما هرگز از -گندم ری - نخواهید خورد و در تهران در مسند قدرت نخواهید نشست چرا که زمان شما نیز چون همه دیکتاتورهای زنده بگور قبل از رسیدن به مسند قدرت ، دوران فروپاشی و اضمحلال خود را طی کرده است .


برچسب‌ها :
نویسنده: میلاد آریایی | نسخه قابل چاپ | 1395/9/12 - 13:24 | 1 2 3 4 5 | اشتراک گذاری :

آخرین مطالب

محبوب ترین مطالب

درباره ما

آمار وبلاگ

کد های کاربر